Apple wkracza do gry

Firmy Apple nie trzeba nikomu przedstawiać – ten gigant z siedzibą w Cupertino w Kalifornii specjalizuje się przede wszystkim produkcją specyficznej, łatwo rozpoznawalnej z powodu charakterystycznego designu elektroniki użytkowej, komputerów, a także oprogramowania. Jak się okazuje, Apple planuje także swoje trzy grosze wtrącić także do branży elektronicznych papierosów.

O tym, że Apple pracuje nad projektem swojego pierwszego e-papierosa pisano w mediach od jakiegoś czasu. Ostatnie doniesienia są jeszcze bardziej obiecujące. Jak bowiem sprawdzono, już w czerwcu minionego roku Apple złożyła wiosek patentowy określający ich nowy produkt. Amerykański urząd zajmujący się wydawaniem patentów zdecydował się na jego publikację dopiero pod koniec stycznia 2017 roku. W patencie znalazły się szczegółowe informacje opisujące mechanizm służący podgrzewaniu i odparowywaniu liquidu, czyli waporyzator. To jasny sygnał, iż „Jabłka” wkraczają do gry na bardzo obiecującym i coraz bardziej dochodowym rynku elektronicznych papierosów.

Firma Apple powstała w 1974 roku. Założona została przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a i przez ostatnie kilkadziesiąt lat wyrobiła sobie markę, wiernych fanów oraz niepowtarzalny standard urządzeń, których zazdrościć mogą inni producenci sprzętu elektronicznego. Choć ceny ich produktów dalekie są od przystępnych, dochody firmy wskazują, iż nie brakuje chętnych na ich urządzenia – w 2014 roku roczna na sprzedaży zarobili 182,795 mld dolarów.

I choć trudno dziś sobie wyobrazić inhalatory podgrzewające nikotynę z trudnym do nierozpoznania logo, Apple może okazać się poważnym graczem. Ich produkty słyną bowiem z eleganckiego designu, są atrakcyjne dla oka, ale także niezwykle wydajne i wytrzymałe. W każdym razie część z nich. Na pierwsze elektroniczne papierosy powstałe w Cupertino zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, niemniej jednak miłośnicy wapowania oraz fani Apple już teraz zacierają ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *