Chmurzenie z duchem rywalizacji

Ludzie lubią rywalizować i dlatego potrafią z każdej czynności zrobić dyscyplinę. Jeśli można jeść na czas różne potrawy, to dlaczego nie można by było zorganzować zawodów z wykorzystaniem elektronicznych papierosów?

Dla jednych e-papierosy to tylko przyjemniejsze źródło nikotyny, ale dla sporej grupy waperów to również hobby. Tworzenie modów, własnych grzałek czy komponowanie płynów i testowanie różnych mieszanek jest całkiem zajmującą zabawą. Każda dziedzina wymaga opanowania i wiedzy, więc doświadczeni użytkownicy e-papierosów potrafią zrobić z tych urządzeń niezłe cacka, przy tym świetnie się bawiąc.

Zawody w puszczaniu chmury

Jednym z dowodów na to, że e-papierosy to coś znacznie więcej niż tylko inhalatory nikotyny jest konkurencja, która nosi nazwę cloud chasing. Cloud chaser to użytkownik e-papierosa, który stara się wytworzyć z wydmuchiwanej pary jak największą i gęstą chmurę. Wynik są obserwowane przez sędziów, a wygrywa ten, komu uda się wypuścić porządną chmurę. Fani takiego „sportu”, którzy przychodzą na zawody by kibicować i oglądać duże chmury to cloud gazerzy. Zawodnicy korzystają ze zmodyfikowanych e-papierosów, w których liquid podaje się bezpośrednio na watkę przy grzałce – metoda ta nazywa się droppingiem.

Mody - e-papierosy

Turnieje w cloud chasingu stają się coraz bardziej popularne i nie są tylko dziwnym hobby zapalonych użytkowników e-papierosów. Zawody mają swoich sponsorów, do rywalizacji stają całe drużyny, a wygrane mogą sięgać nawet od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Najczęściej zawody organizują właściciele sklepów, a zwycięzca otrzymuje urządzenia, akcesoria lub zestaw płynów. Najlepsi są w stanie tworzyć imponujące chmury. Więcej o tym sporcie można jeszcze przeczytać tutaj.

Sztuczki i triki

Wypuszczanie kłębów pary to nie jedyna rozrywka waperów. Podczas wydychania chmury można z niej tworzyć różne kształty. Podstawowym trikiem jest puszczanie kółek – pojedynczych i dużych lub serii mniejszych. Ciekawe efekty daje wypuszczanie pary z ust i nosa jednocześnie – to tzw. dragon. Do waperskich trików należy także żagiel – to figura, podczas której wciąga się przez nos chmurę wypuszczaną ustami. Ciekawym trikiem jest także tornado. Polega ono na wypuszczeniu chmury na stół, tak by powoli rozpłynęła się na jego powierzchni, a następnie podkręcenie ręką chmury tak, by stworzyły się male trąby powietrzne.

Zawody w wapowaniu - Cloud Chasing Competition

Źródło: http://www.smooke.pl

Używanie elektronicznych papierosów nie musi polegać wyłącznie na zaciąganiu się parą. Niektórzy waperzy to prawdziwi artyści, którzy potrafią ze zwykłej chmury zrobić zadziwiające rzeczy świetnie się przy tym bawiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *