Co to jest baza do e-liquidu?

Płyny do e-papierosa można kupić już gotowe w wielu różnych aromatach i wybranym stężeniu nikotyny. Można jednak stworzyć własną kompozycję, odpwoednio mieszając składniki. Jednym z nich jest właśnie baza do liquidu.

Bazy do liquidów mogą zawierać różne stężenie nikotyny, które odpowiada typowym mocą płynów do elektronicznego papierosa: 6 mg/ml, 12 mg/ml, 18 mg/ml, 24 mg/ml i 36 mg/ml. To są bazy nikotynowe. Istnieją jednak takie bazy, które nie zawierają nikotyny – stężenie wynosi 0 mg/ml.

Bazy mogą być także aromatyzowane, czyli zawierać już konkretny posmak, np. bazy miętowe. Tworząc własny płyn do e-papierosa warto wybrać bazy bezsmakowe, do których potrzebny będzie dodatkowo aromat o wybranym smaku.

Z czego składają się bazy?

Kupując bazę do e-liquidu trzeba będzie dodatkowo zdecydować się na mieszankę bazy. Można spotkać się z różnymi skrótami, które określają skład bazy. PG oznacza glikol propylenowy, VG zaś glicerynę roślinną. W zależności od tego, w jakim stężeniu występuje dany składnik, płyn będzie miał inne właściwości, co znów przełoży się na sposób chmurzenia. Zazwyczaj baza składa się z obu tych substancji. Te, w których więcej jest glikolu propylenowego (PG), są rzadsze, lepiej spływają na grzałkę, ale za to dają mniej gęstą chmurę. Bazy VG czyli oparte o glicerynę są bardziej lepkie, trudniej spływają z watki na grzałkę, ale za to dają lepsze efekty podczas chmurzenia.

Na początek warto wybrać bazy VPG, w których stosunek PG do VG wynosi 50:50. Zawsze można stworzyć odpowiednią mieszankę bazy kupując glikol i glicerynę oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *