Czy e-papierosy przebarwiają zęby?

Brytyjska firma British American Tobacco, przeprowadziła badania na temat tego, czy e-papierosy przebarwiają zęby. Według tych badań zęby nie są przebarwienia w wyniku wykonywania regularnie tej czynności. Wiarygodność badań może być jednak dyskusyjna, ponieważ zostały one przeprowadzone przez firmę produkująca papierosy.

O czym mówią badania?

Badanie firmy British American Tobacco, trwało dwa tygodnie. Wynik tegoż badania mówi o tym, iż dym pochodzący z papierosa elektronicznego, nie powoduję przebarwień szkliw, w porównaniu do papierosów tradycyjnych. Po dwóch tygodniach czynnego palenia normalnych papierosów, zęby się przebarwiły. Powszechnie uważa się iż, to nikotyna, którą one zawierają powoduje to zjawisko. Jednak jest to mylna opinia, ponieważ stan ten występuję przez substancję smoliste. Aby badanie było jak najbardziej realistyczne, zostało przeprowadzone na zębach bydlęcych, które bardzo przypominają te ludzkie. Na takich zębach przeprowadzane są również badania preparatów do higieny jamy ustnej.

By powierzchnia tych zębów idealnie oddawała te ludzkie, wcześniej je wypolerowano. Potem zęby te wstawiono do roztworu podobnego do śliny ludzkiej, aby środowisko było bardzo podobne. Wówczas wprowadzono substancję z naturalnego papierosa i tego elektronicznego. Po pierwszym dniu różnica w barwie była widoczna, te z tradycyjnego papierosa zmieniły kolor. Kolor ten z każdym dniem przebarwiał się coraz bardziej.

Autorzy badania na konferencji American Association for Dental Research na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, mówią o tym, iż szkliwo poddane substancjom z e-papierosa nie przebarwiło się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *