Czym różnią się mody od e-papierosów?

Rynek elektronicznych papierosów ma już kilka dobrych lat i jak to bywa z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi bardzo się rozwinął. Dlatego można już mówić o tradycyjnych e-papierosach i modach. Jak nie zgubić się chmurze ofert producentów?

Na początek wyjaśnijmy, że tradycyjny papieros, w którym tytoń zwija się w bibułce bywa określany mianem analogowego (w skrócie analog, nie anal!). Natomiast tradycyjny e-papieros to tzw. eGo. E-papierosami są także te nieco bardziej zmodyfikowane inhalatory, które dla odmiany nazywa się Modami lub e-Modami. O co w tym wszystkim chodzi, wyjaśnimy za pomocą 3 W.

Wygląd

Pierwsze e-papierosy miały postać długopisa, a niektóre były nawet stylizowane kolorystycznie na papierosy analogowe. Tradycyjny e-p. posiada akumulator zintegrowany z elektroniką, a urządzenie stanowi jedną całość. Co najwyżej można uzupełniać w nim liquid. Mody można rozpoznać po „pudełkowej” budowie, która przypomina bardziej latarkę z ustnikiem lub alkomat. Mody mogą mieć bardzo różne kształty, wzory i stylistykę.

Wyposażenie

Zasadnicza różnica to oczywiście ich wyposażenie. Jak już wspomniałem tradycyjny e-p. posiada niewymienną baterię o stałej mocy. Mody zaś można jak sama nazwa wskazuje wielokrotnie modyfikować. Specjalne baterie do modów pozwalają przede wszystkim ustawić odpowiednią moc grzania poprzez zmianę napięcia. Mody posiadają także wiele innych przydatnych funkcji: zmiana temperatury (pokętło lub przyciski), zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciwzwarciowe, przed rozładowaniem, blokady urządzenia. Baterie mogą być wyposażone w kontrolki i wyświetlacze. Do nich dokręca się specjalne akcesoria, np. atomizery z kontrolą przepływu powietrza.

Wapowanie

Korzystanie z tradycyjnych e-p. polega tylko na zaciąganiu się – nie mamy większego wpływu na sposób chmurzenia. Mody da się odpowiednio kalibrować, w związku z czym możemy wybrać większą lub mniejszą moc baterii, co przekłada się na gęstość chmury i intensywność aromatu. Nie jest tak, że tradycyjne e-p. są zalecane tylko dla początkujących waperów, a mody dla bardziej zaawansowanych. Wręcz przeciwnie – mody posiadają odpowiednie zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przed zbyt niską opornością grzałki czy przed przegrzaniem z powodu zbyt intensywnego chmurzenia. Dlatego mogą z nich korzystać także stawiający pierwsze kroki w świecie elektronicznych papierosów. Doświadczeni palacze potrafią natomiast wyczniać cuda ze swoich modów. Warto więc uczyć się od najlepszych, bo wapowanie to prawdziwa sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *