Jak dbać o e-papierosa, by wapować długo i bez problemów?

E-papieros jest urządzeniem prostym w obsłudze, jego budowa także nie jest zbyt skomplikowana. Niemniej jednak waperos wymaga kilku zabiegów pielęgnacyjnych, o które warto zadbać. Wszystko po to, by z jednego sprzętu korzystać długo, bezpiecznie i bez kłopotów.

Wszystkie urządzenia elektroniczne wymagają dokonania od czasu do czasu przeglądu, oczyszczenia części, na których mogą zalegać kurz, pył, a nawet bakterie i wreszcie wymiany części na nowe. W przypadku e-papierosów jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze, dochodzi w nich do podgrzania płynu, który w postaci aerozolu trafia do naszych płuc. Po drugie, czysty sprzęt – to czysty smak. Po trzecie, koszt zapasowych części jest dużo mniejszy niż zakup zupełnie nowego urządzenia.

Czyszczenie sprzętu

Co pewien czas warto rozkręcić e-papierosa i przyjrzeć się, miejscom, w których mógł powstać osad. Pierwszym takim miejscem jest ustnik, który ma bezpośredni kontakt z naszymi ustami. W ustniku gromadzą się zanieczyszczenia z clearomizera i grzałki, ale także z naszych ust. Ustnik może być nośnikiem wielu bakterii i wirusów – zwłaszcza, jeśli lubimy dzielić się urządzeniem z innymi.

Od czasu do czasu, a szczególnie przy wymianie e-liquidu, trzeba umyć clearomizer. Tak jak ustnik po odkręceniu wystarczy przemyć go ciepłą wodą i dokładnie osuszyć. Na koniec warto przetrzeć gwint baterii, by zwiększyć jej wydajność i zmniejszyć podatność na awarie.

Nowa grzałka

Wcześniejszy punkt nie dotyczy grzałki. Jednym ze sposobów na oczyszczenie grzałki jest przepalanie lub inaczej wyżarzanie drutu oporowego. To dosyć kontrowersyjna w środowisku waperskim metoda pozbywania się osadu z grzałki. Podczas tego procesu mogą uwalniać się szkodliwe metale ciężkie, które potem razem z parą trafią do naszych płuc. Nie jest to potwierdzone dokładnymi badaniami, ale lepiej nie ryzykować. Tym bardziej, że koszt gotowej grzałki nie jest wielki. Nie mówiąc o własnoręcznie kręconych drutach.

Kupuj odpowiedzialnie

Ostatnim punktem dbania o elektroniczne urządzenia do wapowania jest zaopatrywanie się w sprzęt, akcesoria oraz płyny i bazy u sprawdzonych dostawców. Produkty kupowane po najniższej cenie na aukcji internetowej mogą okazać się bardzo kiepskiej jakości. Ma to wpływ nie tylko na działanie naszego e-papierosa, ale również na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Bateria od sprawdzonego dostawcy na pewno nie wybuchnie w kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *