Kolorowa para z e-papierosa – co wchodzi w jej skład?

Kolorowa para z e-liquidu to sprawa, która najbardziej cieszy nastolatków, którzy najczęściej palą e-papierosy w tajemnicy przed rodzicami i szkołą. Kolorowa para, to fajny bajer, jednak co się w niej znajduję?

Kolorowy liquid  wytwarza kolorową parę?

Kolor pary nie jest zależny od koloru liquidu, a zawdzięczamy go naturalnym barwnikom z aromatów. Z omylną opinią często spotykają się jaskrawe kolory i np. jasnozielona para, uważana jest przez niektórych radioaktywna, co oczywiście nie jest prawdą. Należy jednak uważać na e-liquidy, które wytwarzają kolorową parę, ponieważ mogą one zawierać metale ciężkie, które są szkodliwe dla organizmu.

Kolor chmurki- co nadaje jej określoną barwę?

Kolorowy dym z e-papierosaNiestety, ale za kolor pary odpowiadają barwniki spożywcze, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jednak na pewno wiele z nas zada sobie pytanie „Dlaczego producenci jedzenia nas trują?”. Otóż w kwestii żywności proces ten odbywa się kompletnie inaczej, sztuczne barwniki zostają wydalane z organizmu. Wdychając zaś wodną parę, tę substancję dostają się bezpośrednio do płuc i tam już zostają. Jednak producenci doskonale zdają sobie sprawę, iż takie koloryzowanie substancji byłoby szkodliwe, a zdjęcia kolorowych chmurek, to tylko efekt obróbki graficznej.