Legalne e-jointy pomogą chorym osobom

Wykorzystanie techniki elektronicznych papierosów do tworzenia skrętów z marihuany to temat rzeka. W Wielkiej Brytanii do sprzedaży trafiły e-papierosy z marihuaną. Miłośnicy trawki będą czuć się zawiedzeni, w przeciwieństwie do wielu chorych.

Marihuana to nie tylko lekki narkotyk dający odlot, ale również źródło leczniczej substancji. Chodzi o olej, który wytwarza się z konopii indyjskiej, czyli popularnej trawki. Jednakże sposób wytwarzania oleju konopnego powoduje, że substancja nie zawiera THC (lub tylko w śladowej ilości nie wywołujacej odurzenia). To własnie ten składnik odpowiada za odlot, po wypaleniu skręta.

Producenci legalnych e-papierosów z marihuaną wykorzystują właśnie ten olej, w którym składnikiem aktywnym jest cannabidiol. Liquid do e-papierosa jest pozbawiony THC, ale zachowuje właściwosći lecznicze marihuany. Pomaga w stanach depresyjnych i w leczeniu zaburzeń lękowych, a także pomaga osobom przewlekle chorym.

Producenci wymieniają całą listę chorób, które e-papieros z marihuaną może pomóc wyleczyć lub przynajmniej dać pacjentom więcej komfortu. Należą do nich: trądzik, choroba Alzheimera, różnorakie uzależnienia, odporność na antybiotyki, astma, autyzm, zaburzenia dwubiegunowe, zapalenie jelita grubego/choroba Crohna, rak, cukrzyca, zaburzenia endokrynologiczne, padaczka, jaskra, choroby serca, pląsawica Huntingtona, drażliwość jelit, choroby nerek, choroby wątroby, problemy z metabolizmem, choroba lokomocyjna, nudności, neurodegeneracja, otyłość, osteoporoza, choroba Parkinsona, reumatyzm, schizofrenia, choroby skóry, stres, urazy wewnętrzczaszkowe.

Zdania naukowców i lekarzy na temat leczniczych właściwości oleju konopnego są podzielone. Pewne jest to, że para z e-papierosa zawierającego marihuanę nie daje kopa i nie zawiera substancji uzależniających, a przynajmniej pomaga zażywać substancje zawarte w marihuanie. Wciąż potrzeba jednak badań, które w stu procentach potwierdziłyby zdrowotne działanie trawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *