Mieszkańcy Nevady lubią e-papierosy

Jak wskazują autorzy artykułu opublikowanego na MarketWatch, są takie miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie elektroniczne papierosy robią prawdziwą karierę. W każdym razie zakładając, iż miarą popularności danego produktu jest liczba wzmianek o nich w mediach społecznościowych.

Artykuł, o którym mowa jest podsumowaniem badań przeprowadzonych przez firmę VaporFi, która zajmuje się sprzedażą elektronicznych papierosów oraz akcesoriów do nich. Metoda, którą wykorzystali specjaliści, choć nie należy do standardowych i typowych sposobów badania poglądów konsumentów, z całą pewnością pozwoliła odkryć interesuje zjawisko. Analiza tweetów opublikowanych przez 55 tysięcy osób między styczniem 2015 roku a marcem bieżącego roku pozwala bowiem stwierdzić, iż najwięcej amerykańskich miłośników elektronicznych papierosów zamieszkuje stan Nevada.

Krótkie, 140 znakowe tweety publikowane w jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych wskazują, iż poza Nevadą, temat e-papierosów często poruszany jest także na Florydzie. Z kolei stany, gdzie o elektronicznych inhalatorach nikotyny na Twitterze mówi się najmniej to Montana oraz Missisippi. Co ciekawe, z 25 miast, z których pochodzą najczęściej tweetujący miłośnicy e-papierosów, aż 12 zlokalizowanych jest w Kalifornii. To przede wszystkim West Hollywood, Beverly Hills, Arcadia i Orange.

Czego przede wszystkim dotyczą tweety poświęcone e-papierosom?

Są to głównie wyznania dotyczące rzucenia palenia oraz posty celebrujące rocznice rozstania się z tradycyjnymi papierosami. Nie brakuje także tweetów opisujących przyjemność związaną z wapowaniem, ale i takich, które poruszają temat bezsensownych – z punktu widzenia konsumentów – regulacji związanych z rynkiem e-papierosów.

Nie dziwią szczególnie te ostatnie tweety – od roku w Stanach Zjednoczonych widać coraz bardziej wzmożoną aktywność na rzecz ograniczenia dostępu do e-papierosów. FDA, czyli urząd regulujący rynek produktów spożywczych, wyrobów medycznych i tytoniowych, ciągle przestrzega przed e-papierosami, a ich działalność nierzadko określana jest jako przesadne demonizowanie tego typu produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *