Powstała pierwsza polska książka o e-papierosach

Książkę tę stworzył jeden z najlepszych światowych badaczy tematu e-papierosów, prof. Andrzej Sobczak. Książka o nazwie „1500 razy mniej. Papierosy elektroniczne w świetle badań naukowych”, opowiada o wszystkich mitach, które są znane na temat elektronicznych papierosów.

„1500 razy mniej. Papierosy elektroniczne w świetle badań naukowych” odpowiada m.in. na pytania: co zawiera się w płynie nikotynowym? Czy osoby obok palacza są również palaczem biernym? Na te pytania i inne odpowiada właśnie ta książka, która jest stworzona na podstawie badań światowych naukowców.

Rynek Zdrowia mówi o profesorze:

Profesor Sobczak, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, niemal od momentu pojawienia się na rynku papierosów elektronicznych prowadzi w tym obszarze badania.

Andrzej SobczakKsiążka o papierosach elektronicznych jest pracą naukową profesora, który pisząc ją kierował się badaniami największych osobistości jak i swoimi. Opowiada ona o pozytywnych i negatywnych aspektach e-papierosów, dlatego twierdzić można, iż jest obiektywna. Jeśli ktoś chce poznać prawdę o tym, czy papierosy elektroniczne są szkodliwe, to warto przeczytać tę książkę, ponieważ są tam zawarte tylko rzetelne informację.

Profesor już w roku 2013 zdawał sobie sprawę z wielu ważnych faktów. W rozmowie z Rynkiem Zdrowia, mówił o tym, że e-papierosy są o wiele zdrowsze niż zwykłe papierosy. Za dowód podaję on tutaj to, że zwykłe papierosy posiadają substancję trujące takie jak: tlenek węgla. W papierosie elektronicznym tego typu substancji nie ma.