TOP5 argumentów za tym, czemu warto wapować

Jeśli ktoś do tej pory zastanawia się nad przejściem na elektroniczne papierosy powinien sprawdzić, dlaczego to się opłaca. Oto 5 silnych argumentów, które rozwiewają wszelkie wątpliwości, jak parę z e-papierosa.

Palenie papierosów dla niektórych jest dobrą zabawą, dla innych działa odstresowująco, a jeszcze inni palą, bo muszą lub „dla towarzystwa”. Powodów sięgania po papierosa może być mnóstwo, ale niekiedy samo wyskoczenie na dymka może być kłopotliwe. Przedstawiamy 5 cech elektronicznych papierosów, którymi przewyższają one analogowe fajki.

1. Zdrowsze rozwiązanie

Z pewnością najważniejszą zaletą e-p. jest to, że są one zdrowsze od zwykłych papierosów. No, może nie zdrowsze, ale na pewno dużo mniej szkodliwe. Potwierdzają to kolejne badania naukowców, według których chmurzenie ma o 95 proc. mniej szkodliwy wpływ na organizm od analogowych papierosów. Wszystko za sprawą tego, iż podczas użytkowania e-p. wciągamy parę, a nie dym tytoniowy, który zawiera substancje smoliste, tlenek wegla i jakieś 5 tys. innych toksycznych substancji. E-papierosy są także zdrowsze dla otoczenia, bo nie wywołują tzw. efektu biernego palenia.

2. Pomagają zerwać z nałogiem

Moc liquidów można regulować, przez co łatwiej jest rzucić całkowicie palenie. Dla tych, którzy po prostu lubią coś wdychać i chcą mieć zajęte ręce, poleca się płyny, które w ogóle nie zawierają nikotyny, a ich głównym składnikiem są aromaty. Nie bez powodu naukowcy zastanawiali się, czy nie traktować e-p jako wyrobu medycznego, a lekarze namawiają nałogowych palaczy na korzystanie z tych urządzeń.

3. Sposób na oszczędność

Jeśli do kogoś nie docierają argumenty prozdrowotne, to wytoczymy działo finansowe. W długoterminowych skutkach korzystanie z e-p. jest duzo tańsze od palenia papierosów. Zwłaszcza, ze ceny paczek wciąż idą w górę, bo rząd co roku podnosi podatek akcyzowy, którym nie są objęte płyny i akcesoria do chmurzenia. Na początku trzeba wydać kilkaset złotych na baterie, clearomizer, ładowarkę i zestaw płynów, ale to tylko jednorazowy koszt.

4. Nie śmierdzą

To bardzo ważny argument przede wszystkim dla osób towarzyszących palaczowi. Jeśli nas lub naszych domowników denerwuje cuchnące dymem ubranie, jeśli musimy zimą ochładzać mieszkanie paląc przy otwartym oknie, jeśli po raz kolejny ominęły nas piękne chwile, bo musieliśmy wyjść na dymka, to czas pomyśleć o elektronicznych papierosach. Para, która powstaje podczas wapowania bardzo szybko się ulatnia i nie zawiera substancji, które powstają w wyniku spalania tytoniu.

5. Są fajniejsze

Aspekt społeczny ma tu też pewne znaczenie. Ostatnimi czasy kampanie informacyjne, zakaz palenia w miejscach publicznych itd. nastawiły środowisko przeciwko palaczom. Ma to swoje uzasadnienie – papierosy szkodą zdrowiu, są toksyczne także dla osób postronnych i pozostawiają nieprzyjemny zapach. Żadnej z tych rzeczy nie da się przypisać e-papierosom.