Uwaga na niebezpieczne akumulatory!

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega użytkowników elektronicznych papierosów o niebezpiecznym produkcie. Chodzi o model akumulatora litowo-manganowego EFEST, który w pewnych okolicznościach może eksplodować lub doprowadzić do wycieku gorącego elektrolitu.

Wszyscy użytkownicy e-papierosów powinni sprawdzić, czy przypadkiem w ich urządzeniach nie pracuje akumulator litowo-manganowe EFEST, model IMR 18650 3,7 V 3000mAh chińskiej produkcji. Jest to niebezpieczny produkt, którego lepiej się natychmiast pozbyć.

EFEST MIR 18650 3,7V Li-Mn

Firma CHIC powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że wprowadzony przez przedsiębiorstwo produkt nie jest bezpieczny. Zgodnie z polskim prawem każdy przedsiębiorca, który zauważy taki problem ma obowiązek zgłoszenia tego Prezesowi UOKIK.

Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej akumulator po przekroczeniu nominalnej wartości rozładowania prądu gwałtownie się nagrzewa. Powoduje to wzrost temperatury wypełniającego go elektrolitu oraz wzrost wewnętrznego ciśnienia. Istnieje ryzyko, iż ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa nie zadziała, co może doprowadzić do eksplozji akumulatora lub rozszczelnienia obudowy i wylania się rozgrzanego płynu. Użytkownicy korzystający z tego modelu są narażeni na obrażenia ciała i oparzenia. Elektrolit działa drażniąco na skórę.

Firma CHIC wstrzymała sprzedaży wadliwych baterii i prowdzi kampanię informacją. Klienci, którzy wyposażyli się w felerne akumulatory mogą dokonać zwrotu produktu. Waperzy zaopatrujący się w wyrób poprzez sklep online powinni zostać powiadomieni o niebezpieczeństwie i możliwości wymiany sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *