Wszystko, co powinniście wiedzieć o bateriach do e-papierosów

E-papieros jak każde elektroniczne urządzenie wymaga zasilania w postaci akumulatora. W tym wypadku jednak od rodzaju baterii zależy wielkość samego urządzenia, długość działania, ale także sposób użytkowania.

Niech moc będzie z Tobą

Na rynku można spotkać baterie do e-papierosów, które zwykle dzieli się na cztery grupy ze względu na ich pojemność:

  1. Baterie 280 mAh (mili-ampero-godzin) są rzadko spotykane i zwykle stosowane w jednorazowych urządzeniach niewielkich rozmiarów.
  2. Baterie 650 mAh – taka pojemność jest przeznaczona dla umiarkowanego palacza. Jak to określił sklep Smooke.pl, jest to wystarczające dla kogoś, kto dotychczas palił pół paczki dziennie. Trzeba pamiętać o doładowaniu baterii raz na dobę, a więc nie nadaje się na zabranie jej na wycieczkę, czy w miejsce, gdzie nie ma dostępu do gniazdka. Należy także mieć przy sobie ładowarkę.
  3. Baterie 900-1100 mAh są typowym produktem oferowanym w większości dostępnych zestawów. Smooke.pl zaleca ją dla osób palących do tej pory od połowy do półtorej do paczki analogów dziennie.
  4. Baterie 1300 mAh – to już potężne magazyny energii, aby posłużyć się przeliczeniu Smooke.pl, są one przeznaczoen dla nałogowych palaczy: półtorej lub więcej paczek na dobę.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem pojemności zwiększa się również wielkość akumulatora i czas ładowania. Ekspert ze sklepu z e-papierosami Smooke.pl poleca zakup dwóch baterii „na wszelki wypadek”, by zawsze przynajmniej jedna była naładowana.

Stała lub zmienna moc

Akumulatory można rozróżnić także ze względu na sposób podawania napięcia na grzałkę. Baterie stabilizowane podają zawsze stałe napięcie, to znaczy, że ich moc jest taka sama od momentu naładowania, aż do rozładowania. Baterie niestabilizowane podają spadające napięcie, więc najwięcej woltów popłynie tuż po odłączeniu od ładowarki. Z czasem wraz z rozładowywyaniem się baterii spada także napięcie. To z kolei przekłada się na jakość chmury: jest mniejsza i rzadsza.

Manualne i automatyczne

Baterie można podzielić jeszcze ze względu na sposób załączania, czyli to w jaki sposób włącza się e-papierosa. Baterie automatyczne dostarczają napięcie poprzez zaciąganie się użytkownika. Czujnik wykrywa podciśnienie wytworzone podczas wdychania powietrza i uruchamia przepływ prądu. W bateriach manualnych użytkownik musi nacisnąć przycisk na obudowie e-papierosa, by załączyć przepływ napięcia.Dobre produkty posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem się w wyniku długiego zaciągania lub przed samoczynnym włączeniem się, np. w bagażu czy w kieszeni. Dlatego, aby włączyć urządzenie należy szybko i kilka razy nacisnąć przycisk na e-papierosie, a dopiero potem klikać, by się zaciągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *