Zaczynamy produkcję własnych liquidów. Podstawowe zasady

Zaletą elektronicznych papierosów jest to, że można rozkoszować się własnoręcznie przyrządzonym płynem. O czym warto pamiętać podczas pierwszych eksperymentów?

W świecie analogowych papierosów można to porównać do samodzielnego skręcania fajek. Papierosy są zdecydowanie smaczniejsze i dużo tańsze. Chociaż najpierw wychodzą z tego skręcania dziwne kulfony, których nie da się zapalić, to z czasem dochodzi się do wprawy i produkuje równiutkie ruloniki. Podobnie jest z tworzeniem własnych płynów. E-liquidy mają jednak tę przewagę, że oprócz oszczędności, to my decydujemy o mocy i smaku, na co nie mamy wpływu w przypadku gotowych mieszanek tytoniu.

Sporządzenie e-liquidu nie jest wcale takie trudne, choć te pierwsze mogą pozostawiać wiele do życzenia. Gdy nabierzecie doświadczenia, będzie mogli kombinować z różnymi mieszankami i składem płynu. Najważniejszą zasada dotyczy powściągliwości. Chodzi o to, by zachować w miarę aptekarską precyzję i nie ładować połowy butelki bazy z łyżką aromatu. Jednostki, którymi będziemy operować to mililitry, więc warto wyposażyć się w strzykawkę lub dobrą miarkę. Aromaty są bardzo stężonymi substancjami, więc przekroczenie zalecanej dawki może zepsuć całą mieszankę.

Zasada numer dwa: po przyrządzeniu liquidu, dajmy mu czas, by się przegryzł, tak jak dobra nalewka. Po jakimś tygodniu liquid będzie miał najlepszy smak.

Składniki na początek

  • Gotowa baza neutralna i bezsmakowa (najlepiej zawierająca mieszankę glikolu polipropylenowego i gliceryny w stosunku 60/40). Bazy mogą zawierać różne stężenia nikotyny, które są analogiczne do tych w gotowych liquidach (o, 6, 12, 18, 24 mg). Dobre bazy do łatwego przyrządzania płynów można znaleźć tu (http://smooke.pl/sklep/bazy).
  • Aromat – wybieramy smak w zależności od gustu. Lepiej zamawiać na początku małe butelki, ponieważ dodaje się tylko parę kropel.
  • Buteleczka z korkiem w rozmiarze 10 ml – może być po zużytym płynie, ale należy ją porządnie wyczyścić, by pozbyć się poprzedniego aromatu.

Mieszankę przygotowujemy poprzez zakraplanie bazy aromatem. Proporcja zależy od tego drugiego składnika – warto zapoznać się z ulotką producenta i od naszych preferencji. Ogólna zasada jest taka, że na 10 ml roztworu dodaje się od 5 do nawet 15 kropel. Lepiej jednak zacząć od minimalnej wartości lub zrobić kilka butelek z różnymi dawkami i je przetestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *